Статьи

iPhone wpadł do wody lub śniegu - co możesz zrobić, a co nie?

Cześć wszystkim! Niestety powód napisania tego artykułu jest daleki od najsmutniejszego - w rzeczywistości mało prawdopodobne jest, abyś przeczytał tę instrukcję, żeby mówić „na przyszłość”. Najważniejszą rzeczą jest to, że musimy go pilnie uratować - liczy się dosłownie każda minuta! Dlatego nie będziemy już ciągnąć kota w różne miejsca, aby go odłożyć i przejść do samej istoty. Chodźmy!

Teraz powiem ci, co powinieneś zrobić, aby urządzenie działało i zachwycało cię, a także o tym, jak nigdy nie możesz działać (uwierz mojemu smutnemu doświadczeniu, jest to również bardzo, bardzo ważne!). I zaczniemy od tego drugiego - ze złymi radami lub sposobem działania nie jest konieczne w żadnych okolicznościach ...

Pamiętaj więc, że tych czynności nie należy wykonywać:

  1. Natychmiast włącz iPhone'a, im szybciej się to stanie, tym lepiej. Najlepiej zrobić to nawet wtedy, gdy jest w wodzie. Musimy natychmiast się dowiedzieć - czy zadziała czy nie!?
  2. Jeśli włączysz, pokażemy i powiemy wszystkim o tym - spójrz, mam iPhone'a w wodzie i nawet jeśli działa!
  3. Jeśli inni ci nie wierzą, aby przekonać, wrzuć go jeszcze raz do cieczy. Niech wiedzą, że Apple nie produkuje wszelkiego rodzaju bzdur!
  4. Nie włącza się? Akumulator jest rozładowany - pilnie podłączamy ładowarkę. Telefon rozgrzać a woda tak szybko odparowuje.

Dlaczego to wszystko zostało napisane? Aby w końcu to wyjaśnić - po tym, jak urządzenie dostanie się do wody lub śniegu, należy je natychmiast odłączyć , aw żadnym wypadku nie należy włączać, ładować itp. Nawet na sekundę, aby sprawdzić, czy działa, czy nie ? Wierz mi, to bardzo prawdopodobne, że działa i tylko dlatego, że jest nadal wyłączony.

Woda i elektryczność to doskonała „trampolina” do tworzenia korozji. Dlatego, jeśli pierwszy już się wydarzył, nie musisz dodawać elektryczności.
Woda i elektryczność to doskonała „trampolina” do tworzenia korozji
Co dalej? Na początek dobrze byłoby zdemontować urządzenie. Oczywiste jest, że w przypadku iPhone'a nie jest to takie proste, ale jeśli możesz, to najlepiej zacząć od razu.

Jeśli nie ma umiejętności parsowania lub niezbędnego narzędzia, możesz dotrzeć do warsztatu (każdy, ponieważ jest pełny teraz i na każdym rogu) i poprosić o rozmontowanie tam. Nie zajmą dużo pieniędzy (na demontaż), a szanse na zaoszczędzenie wpuszczonego iPhone'a wzrosną wielokrotnie. Możesz zostawić go w usłudze, za dodatkową opłatą zostanie oczyszczona i wykonana „jak nowa”.

Dla tych, którzy chcą wysuszyć iPhone'a samodzielnie, kilka wskazówek:

  • Naturalnie usuń wszystkie pokrywy, zderzaki i inne akcesoria. Dotyczy to również filmów zainstalowanych na ekranie, w przypadku gdy woda dostanie się pod nie.
  • Nie zaleca się używania suszarki do włosów, można ją łatwo przesadzić, a wtedy nie tylko woda wyparuje, ale coś też może się stopić. Dodatkowo strumień powietrza „napędza” wodę wokół urządzenia. Po prostu osuszyć, gdzie go zdobędziesz, zwykłymi serwetkami.
  • Zanurzenie w alkoholu również nie jest dobrym pomysłem. Miejsca mogą przechodzić przez ekran.
  • O ryżu. Zasadniczo można go używać jako osuszacza, ale trzeba pamiętać, że nie jest wszechmocny. I będzie w stanie pomóc tylko wtedy, gdy telefon nie zostanie całkowicie wykąpany, ale tylko powierzchownie i oczywiście nie będzie w stanie wchłonąć całego płynu w ciągu 2 godzin. Rzut na ryż powinien wynosić 1-2 dni. I tak, jest to prawdopodobnie jedyna opcja, aby spróbować pozbyć się wilgoci bez demontażu telefonu.
  • Nie suszyć w bezpośrednim świetle słonecznym, na akumulatorze, grzejnikach itp. Byłoby dobrym rozwiązaniem, jeśli iPhone został zdemontowany i umieszczony gdzieś w przeciągu, aby wyschnąć. Przez dzień lub dwa urządzenie wyschnie i możesz spróbować go włączyć.

I wszyscy wiedzą, że najbardziej poprawna decyzja zostanie przypisana do usługi. Ponieważ przy użyciu innych popularnych metod oczywiście ma sens, ale nie gwarantuje 100% udanego wyniku. Jednak nie gwarantuje i naprawy warsztatu. Wszystko zależy od stopnia obrażeń.

Nawiasem mówiąc, należy pamiętać, że nawet jeśli iPhone został uwolniony od wody i całkowicie oczyszczony, to nadal nic nie znaczy.

Takie urządzenia, tak zwane „utopione”, mogą zachowywać się dość nieprzewidywalnie. Oznacza to, że może działać przez kilka miesięcy (wtedy zacznie się utrata dźwięku , niemożność włączenia , opłata itp.), a może kilka lat. Więc ile szczęścia. W każdym razie, jeśli prawidłowo osuszysz i zapobiegniesz prostym błędom, szanse na pomyślne odzyskanie wzrosną.

PS Zanim zaczniesz działać, musisz umieścić „jak”. + 20% szczęścia i udane rozwiązanie problemu gwarantowane! :)

Nie włącza się?
Dlaczego to wszystko zostało napisane?
Nawet na sekundę, aby sprawdzić, czy działa, czy nie ?
Co dalej?

Новости

Где купить аппарат конденсаторной приварки
В современном мире приобретение необходимых для нас товаров возможно не только через розничные магазины и оптовые базы. Приобретают всё большую популярность интернет-магазины у пользователей интернета.

Сварка оптических волокон
Здравствуйте все те, кого интересует тема использования оптоволоконных кабелей, я хочу вам рассказать о такой странице как Сварка оптических волокон, где вы можете узнать последние новости в мире оптических

На сайте продают оборудование по обработке
Можно сказать с большой долей уверенности, что такая цивилизация, которую мы видим сейчас, никогда бы не достигла всех своих высот, если бы человечество некогда не научилось добывать и обрабатывать металлы.