Статьи

Jak jest podłączony kabel telewizyjny w mieszkaniu

 1. Wybór kabla telewizyjnego
 2. Akcesoria i sprzęt dystrybucyjny
 3. Prowadzenie kabli
 4. Zasady instalacji kabla antenowego
 5. Okablowanie w mieszkaniu
 6. Jak zamaskować kabel telewizyjny

Ukryte okablowanie do telewizora

Trudno sobie wyobrazić apartament miejski bez telewizora. W dzisiejszym dynamicznym rytmie życia jest niezbędnym atrybutem każdego domu. Obraz musi być wysokiej jakości, z dźwiękiem przestrzennym, z wyraźnym odwzorowaniem kolorów.

Nawet dobre anteny i najnowszy sprzęt będą bezsilne, jeśli w mieszkaniu zostanie wykonane słabe okablowanie kabla telewizyjnego. Artykuł pokaże zasady jego instalacji.

Wybór kabla telewizyjnego

Kabel antenowy w mieszkaniu zaczyna się od wyboru wysokiej jakości materiałów i sprzętu.

Główne cechy kabla to:

 • Długość
 • Grubość
 • Przepustowość.

Do transmisji wysokiej jakości sygnałów telewizyjnych zalecane jest używanie tego typu kabli telewizyjnych:

 • Mark RK 75-4-11 i RK 50-7-11 są doskonałe do telewizji kablowej.
 • Znaki Р0К 75-4,8-318 i РК 75-4,8-312 są dobre do stosowania w telewizji cyfrowej.
 • Oznacz RK 75-2-13 , jest bardziej elastyczny z drutem o mniejszej średnicy, jest używany do małych kabli z gniazd TV do telewizora. Cena tego drutu jest najniższa.

Klasa kabla RK 75-2-13

Akcesoria i sprzęt dystrybucyjny

Połączenie kabli telewizyjnych i ich połączenie z odbiornikami odbywa się za pomocą różnych urządzeń, które są przedstawione w tabeli:

SpotkanieurządzeniaSpotkanieurządzenia

Wzmacniacz z adapterem

Takie urządzenie służy do wzmocnienia sygnału pochodzącego ze wspólnej anteny telewizyjnej do określonego telewizora.

Wzmacniacz jest podłączony do kabla telewizyjnego za pomocą gwintowanych złączy.

Wzmacniacz jest podłączony do kabla telewizyjnego za pomocą gwintowanych złączy

Rozdzielacz kabla telewizyjnego

Sygnał telewizyjny wchodzący do „słabego punktu”, od wspólnej anteny do panelu podłogowego zainstalowanego przy wejściu przez rozgałęźnik telewizji kablowej, trafia do różnych pomieszczeń mieszkania do telewizorów.

Ich głównym celem jest podzielenie sygnału wejściowego na wymaganą liczbę możliwych punktów połączenia telewizyjnego. W tym przypadku może być wiele punktów, ale proporcjonalnie do ich liczby jakość sygnału będzie się zmniejszać.

W tym przypadku może być wiele punktów, ale proporcjonalnie do ich liczby jakość sygnału będzie się zmniejszać

Sumator sygnału telewizyjnego

Z wyglądu urządzenie przypomina splitter. Sumator jest przeznaczony do sumowania sygnałów telewizyjnych z anten o różnych częstotliwościach na jeden wspólny sygnał telewizyjny, który jest podawany za pomocą pojedynczego kabla do pożądanego odbiornika telewizyjnego. Z wyglądu urządzenie przypomina splitter

Gniazdo TV dla złącza F podczas podłączania wtyczki anteny

Jest to najlepsze urządzenie do dostarczania sygnału telewizyjnego do telewizora. Gniazdo jest mocowane w specjalnym pudełku umieszczonym w ścianie, a dołączony do niego kabel telewizyjny jest mocowany za pomocą zacisku śrubowego. Jest to najlepsze urządzenie do dostarczania sygnału telewizyjnego do telewizora

Wtyczka anteny

Urządzenia te służą do końcowego podłączenia kabla, wyposażonego z dwóch stron w wtyczki antenowe, do telewizora i gniazdka telewizyjnego. Wtyczki są połączone z kablem przez lutowanie lub przez przykręcenie wtyczki do kabla, tworząc dość niezawodne, dobrze ekranowane połączenie elementów.

Po zapoznaniu się ze wszystkimi urządzeniami i wyborze odpowiedniego kabla możesz to zrobić sam.

Prowadzenie kabli

Okablowanie kabla telewizyjnego w mieszkaniu można wykonać na dwa sposoby: otwarte, w kanałach kablowych lub w rowkach.

Technologia układania kabli oferuje:

 • Witryna, znajdująca się od okablowania do rozgałęzienia do mieszkania, jest położona w kanale kablowym.

Wskazówka: Początkowo kanał kablowy musi przekraczać żądaną szerokość, ponieważ z czasem może zajść potrzeba okablowania kabla internetowego w mieszkaniu lub kabla do „makaronu” telefonicznego. Podczas podłączania do ekranu należy wykonać przewód bez ekranu o minimalnej długości, co poprawi jakość obrazu.

 • Z odgałęzienia przewód jest połączony przez złącza F. Lepiej jest korzystać z opcji wątkowych. Obecność wątku wewnętrznego pozwala, jeśli to konieczne, na łatwe ponowne zainstalowanie całej sieci.
 • Zamontowany rozgałęźnik. Dla niego ważnym warunkiem jest wybór odpowiedniego miejsca. W tym przypadku konieczne jest zapewnienie, że wnętrze pomieszczenia nie zostanie uszkodzone z powodu niezbyt widocznego wyglądu urządzenia. Jednak nie można również ukryć urządzenia, aby miało wolny dostęp.

Montaż rozdzielacza

Zasady instalacji kabla antenowego

Wskazówka: Aby uniknąć „zakłóceń pasożytniczych” na liniach kablowych dla sygnału telewizyjnego, powinny one być umieszczone jak najdalej od linii energetycznych w mieszkaniu oraz od urządzeń i linii do nich, gdzie występują duże prądy rozruchowe: dla lodówki, mikrofalówki, żelaza, prania samochody.

 • Kabel telewizyjny jest umieszczony w kanale z liniami „niskoprądowymi”, takimi jak linie alarmowe, telefon, Internet.
 • Wszystkie linie i okablowanie kabla telewizyjnego w całym mieszkaniu powinny być wykonane długimi, całymi kawałkami.
 • Konieczne jest uniknięcie przecięcia kabli telewizyjnych i linii elektroenergetycznych sieci elektrycznej, aw razie potrzeby - przecięcie przewodów pod kątem prostym.
 • Prace instalacyjne powinny być wykonywane za pomocą separatorów i rozgałęźników sygnałów telewizyjnych tylko fabrycznie. W takim przypadku zapewniony jest niezawodny kontakt przewodów i ekranowanie sygnału wejściowego. Nie zapewnia to skręcenia przewodów, a zatem nie będzie sygnałem wysokiej jakości dla telewizora.
 • Układanie linii kablowych należy wykonywać za pomocą specjalnego kabla telewizyjnego marki RK 75 lub specjalnego kabla do telewizji cyfrowej.
 • Układanie i podłączanie kabla telewizyjnego nie powinno odbywać się z utworzeniem pętli kablowej, która skręca się w cewkę, z ostrymi zagięciami. To natychmiast doprowadzi do pogorszenia jakości reprodukcji sygnału.
 • Podczas wspólnego układania kabla telewizyjnego i linii elektroenergetycznej należy użyć kabla telewizyjnego, którego średnica drutu centralnego wynosi co najmniej 1 mm, a najlepiej z podwójnym ekranem: dwie warstwy folii umieszczone nad oplotem i pod nim.

Okablowanie w mieszkaniu

Instrukcje dotyczące kabla w mieszkaniu oferują:

 • Na najwyższym piętrze budynku znajduje się tarcza, z której biegnie wiele różnych przewodów. Są one oznaczone jako należące do konkretnego mieszkania.

Switchboard

 • Niezbędny kabel jest określony i przedłużony do wymaganej podłogi.
 • W pobliżu drzwi wywiercony jest mały otwór, dzięki któremu można przeciągnąć drut do mieszkania.
 • Wewnątrz kabel jest montowany w pobliżu drzwi wejściowych ze specjalnymi uchwytami ściennymi.

Instalacja kabla w mieszkaniu

 • Od drzwi okablowanie jest wciągane do telewizora. Zwykle dla tego kabla ukryte są specjalne konstrukcje.

Pełny widok układania kabli pomaga uzyskać film, w którym sprawdzane są wszystkie czynności i użyteczne wskazówki.

Jak zamaskować kabel telewizyjny

Po zakończeniu okablowania w mieszkaniu kabla telewizyjnego konieczne staje się jego ukrycie. Można to zrobić na kilka sposobów.

Na przykład:

 • Aby ukryć przewody w plastikowej skrzynce, która jest raczej długą konstrukcją - około dwóch metrów, której górna część się otwiera. Przymocuj pudełko do ściany za pomocą kleju lub śrub, jak na zdjęciu.

Plastikowy kanał kablowy

 • Połóż przewody za cokołem. W tym przypadku pasek jest usuwany, a po umieszczeniu kabla ponownie mocowany do pierwotnego miejsca. Możesz użyć podłogowych listew przypodłogowych, które mają kanały kablowe.

Układanie kabla w listwach przypodłogowych

 • Naprawiając mieszkanie, możesz ukryć przewody, wykonując małe wgłębienie w ścianie na kabel, a następnie tynkując ściany. To najbezpieczniejsza opcja.

Przygotowanie ściany do układania kabla

Odpowiednio dobrane przewody do okablowania w mieszkaniu, zastosowanie wysokiej jakości urządzeń i akcesoriów, profesjonalna instalacja systemu, pozwoli na uzyskanie niezawodnego sygnału telewizyjnego z telewizji kablowej.

Новости

Где купить аппарат конденсаторной приварки
В современном мире приобретение необходимых для нас товаров возможно не только через розничные магазины и оптовые базы. Приобретают всё большую популярность интернет-магазины у пользователей интернета.

Сварка оптических волокон
Здравствуйте все те, кого интересует тема использования оптоволоконных кабелей, я хочу вам рассказать о такой странице как Сварка оптических волокон, где вы можете узнать последние новости в мире оптических

На сайте продают оборудование по обработке
Можно сказать с большой долей уверенности, что такая цивилизация, которую мы видим сейчас, никогда бы не достигла всех своих высот, если бы человечество некогда не научилось добывать и обрабатывать металлы.