Стикове зварювання

Вибір способу стикового зварювання залежить від форми та величини перерізу деталі в місці з'єднання, властивостей металу, можливостей виробництва, вимог експлуатації до якості зварних з'єднань, а також від типу самого виробництва (серійне, масове і т. ін.).

Деталі з круглим перерізом (з площею до 200 мм2 із маловуглецевих сталей, міді, алюмінію та їх сплавів з площею перерізу до 100 мм2) з'єднуються зварюванням опором. Деталі з більшим перерізом зварюють з примусовим формуванням стику або в середовищі захисного газу.

Зварюванням з безперервним оплавленням з'єднують деталі з маловуглецевих сталей з компактним поперечним перерізом до 1000 мм2, а також труби, листи та інші деталі з тонкими стінками з більшим перерізом.

Стиковим зварюванням з безперервним оплавленням із попереднім підігріванням з'єднуються деталі з перерізом 500…10000 мм2. Якщо площа поперечного перерізу зростає, стійкість оплавлення погіршується, що знижує якість стиків.

На машинах з програмним керуванням напруги холостого ходу зварювального трансформатора та швидкості переміщення рухомої деталі зварюються деталі із площею перерізу 5000…40000 мм2.

Імпульсним оплавленням зварюють деталі чи заготовки з перерізом до 200000 мм2.

Вимоги до якості зварних стиків, що з'єднуються стиковим зварюванням, формулюються чинною технічною документацією (галузевими та стандартами підприємств, нормалями і т. ін.), у будівництві відповідно до ГОСТ 14098-85 (типи з'єднань С3-Км, С4-Кп, Cl-Ко та С2-Кн).

 

rss
Карта